Dowiedz się, co kryją Twoje geny

KARDIO ID™
–dla dbających o serce

Jak zapobiec chorobom cywilizacyjnym takim jak choroba niedokrwienna serca? Ile mogę spożywać tłuszczów? Czy mam predyspozycje do miażdżycy? Jak wspomóc leczenie? Do chorób układu sercowo-naczyniowego zaliczamy do nich m.in.: nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową i zawał serca, udar mózgu, miażdżycę, chorobę zakrzepowo-zatorową, przewlekłą niewydolność serca czy zaburzenia rytmu serca.

Te właśnie choroby stanowią główną przyczynę przedwczesnych zgonów w Polsce i w Europie. Większość chorób układu krwionośnego ma ścisły związek ze złymi nawykami żywieniowymi i stylem życia chorego. Kluczowym elementem działań zapobiegających zachorowalności i umieralności z przyczyn sercowo-naczyniowych jest modyfikacja czynników ryzyka, m.in. poprzez zdrowe nawyki żywieniowe i zachowania (aktywność ruchową, niepalenie tytoniu itp.) oraz badania profilaktyczne.

DLA KOGO?

To badanie dla wszystkich osób, które chcą wiedzieć, czy są w grupie ryzyka i pragną zminimalizować ryzyko zachorowania. Dla Pacjentów będących już w grupie ryzyka.

CO POZWALA USTALIĆ?

Badanie genetyczne KARDIO dostarcza spersonalizowanej charakterystyki statusu zagrożenia schorzeniami kardiologicznymi i pozwala ustalić kierunek terapii żywieniowej. Opiera się na badaniu genu odpowiedzialnego za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu w naszym krwioobiegu

Dowiemy się:

  • w jakim stopniu jesteś obciążony ryzykiem chorób kardiologicznych
  • jak złagodzić wpływ genów na ryzyko pojawienia się chorób układu krwionośnego
  • jak powinieneś odżywiać się, by uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy, udaru, zakrzepicy i innych schorzeń sercowo-naczyniowych
  • jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla Ciebie odpowiednią profilaktyką wzmacniającą serce
  • czy potrzebujesz dodatkowych konsultacji medycznych i dalszych badań

Pobranie próbki DNA jest zupełnie bezbolesne i odbywa się na miejscu, w Gabinecie Medycyny Żywienia.

Cennik

ul. Śląska 4, 60-614 Poznań

Rejestracja od poniedziałku do czwartku
w godzinach 09.00 – 18.00

Punkt pobrań
w poniedziałki i środy od godz. 8.00 do 10.30

tel.: +48 514 033 727

?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

+48 514 033 727

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku
do czwartku w godzinach
9.00 - 18.00