Korzyści terapeutyczne

Medycyna Żywienia oraz Lifestyle Medicine są odpowiedzią na wyzwania nowoczesnej opieki zdrowotnej w XXI wieku. Specjaliści współpracujący z żywieniowcami:

Osiągają więcej sukcesów terapeutycznych. Niedożywienie organizmu spowodowane niewłaściwą, niezróżnicowaną dietą lub wynikające z upośledzenia funkcji układu pokarmowego, skutkuje ogólnym osłabieniem stanu zdrowia Pacjenta. Mniej energii pobieranej z pożywienia to mniej siły do walki z chorobą. Upośledzone wchłanianie obniża skuteczność farmakoterapii.

Medycyna Żywienia, przywracając właściwy skład posiłków oraz poprawiając trawienie i wchłanianie żywności, daje Pacjentowi możliwość wzmocnienia organizmu i pełnego skorzystania z działania przepisanych mu leków. Dbanie o dobry stan odżywienia Pacjenta to więcej sukcesów terapeutycznych.

Ograniczają liczbę stosowanych leków i obniżają ryzyko ich interakcji. Oddziaływania pomiędzy rosnącą liczbą przyjmowanych tabletek mogą być nieznane i w efekcie groźne dla zdrowia a na nawet życia Pacjenta. Sprawnie funkcjonujący układ trawienny lepiej reaguje na farmakoterapię, a właściwie odżywiony organizm Pacjenta szybciej radzi sobie w walce z chorobą. Skuteczna profilaktyka zapobiega przyszłym komplikacjom. Sukces terapeutyczny pomaga zredukować liczbę przyjmowanych leków, zwłaszcza u Pacjentów z wieloma przewlekłymi schorzeniami.

Zapobiegają chorobom cywilizacyjnym i edukują społeczeństwo. Specjaliści medycyny żywienia pomagają pracownikom służby zdrowia w tym, co powinno być najważniejsze, a na co w obecnych realiach nie wszyscy mają dzisiaj czas. W trakcie wizyt uczymy zdrowych nawyków, nie tylko żywieniowych, pomagamy je wdrożyć w życie. Prewencyjny charakter medycyny żywienia oraz dzisiejsze możliwości technologiczne – tak jak dostępność badań DNA, sprawiają, że nasze działania przyczyniają się u Pacjentów do obniżenia ryzyka zapadalności na choroby cywilizacyjne.

ul. Śląska 4, 60-614 Poznań

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 09.00 – 18.00

Punkt pobrań
w poniedziałki i środy od godz. 8.00 do 10.30

tel.: +48 514 033 727

?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

+48 514 033 727

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku
do czwartku w godzinach
9.00 - 18.00