Korzyści zdrowotne

Little boy with a asparagus crown

Medycyna funkcjonalna – co zyskuje Pacjent?

 • Największa skuteczność w radzeniu sobie z chorobami przewlekłymi – czyli tymi, które w XXI wieku sprawiają Pacjentom najwięcej kłopotu i są coraz bardziej popularne.
 • Postępowanie diagnostyczne, które skupia się nie tylko na objawach, ale przede wszystkim na odnalezieniu i usunięciu przyczyn – zwykle całego zespołu czynników, które doprowadziły do choroby.
 • Wnikliwy wywiad i kompleksowa diagnostyka, która wykorzystuje najnowsze testy laboratoryjne oraz techniki diagnostyczne. Dostęp do najnowocześniejszych terapii i metod leczenia.
 • Terapie spersonalizowane – uwzględniające indywidualne potrzeby, uwarunkowania genetyczne i styl życia konkretnego Pacjenta.
 • Holistyczne podejście do leczenia – dla medycyny funkcjonalnej organizm stanowi integralną całość, a wpływ na zdrowie Pacjenta ma wiele powiązanych ze sobą, współzależnych czynników: wewnętrznych (np. umysł, emocje) i zewnętrznych (np. środowisko społeczne).
 • Wiedza, która pozwoli Pacjentowi działać prewencyjnie. Medycyna funkcjonalna kładzie nacisk na profilaktykę i zapobieganie chorobie w przyszłości.
 • W centrum zainteresowania Pacjent i jego zdrowie, a nie wyłącznie choroba. Medycyna funkcjonalna jest zorientowana na Pacjenta i na mobilizowanie jego organizmu do optymalnego funkcjonowania.

Zastosowanie Indywidualnej Terapii Żywieniowej niesie ze sobą szereg korzyści. Oto najważniejsze z nich:

Skuteczność. W Gabinecie Medycyny Funkcjonalnej stosujemy metody o udowodnionym działaniu terapeutycznym.

Kompleksowość. Specjalistę medycyny żywienia interesuje cały stan Twojego zdrowia. Patrzymy szeroko, pytamy o wszystko, co może mieć wpływ na Twój organizm, zlecamy badania, kojarzymy fakty, jeśli mamy wątpliwości, odsyłamy na konsultacje do lekarzy specjalistów.

Bezpieczeństwo. Stosowanie Indywidualnej Terapii Żywieniowej nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Dzięki temu poprawisz swój stan zdrowia, bez dodatkowego ryzyka. Postępy terapii są nadzorowane na bieżąco w ciągu wizyt kontrolnych. Współpracujemy z lekarzami specjalistami, do których kierujemy Pacjentów w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z ich stanem zdrowia. Działamy wyłącznie w oparciu o Evidence-Based Medicine, czyli medycynę opartą na potwierdzonych badaniami faktach.

Leczymy przyczyny, nie tylko objawy.  Szukamy jednostek chorobowych leżących u źródeł Twoich symptomów i zlecając specjalistyczne badania, pomagamy odkryć prawdziwe podłoże choroby i to ją właśnie leczyć.

Indywidualność. Nasze zalecenia są dostosowywane do unikatowych potrzeb Twojego organizmu, ponieważ każdy pacjent jest wyjątkowy. Nasze nieszablonowe podejście pomaga nam w skutecznej diagnostyce, profilaktyce i leczeniu.

Bez dodatkowych leków. To ważne, zwłaszcza dla tych Pacjentów, którzy stosują ich tak wiele, że skutki interakcji pomiędzy nimi mają nieznany, a nawet szkodliwy wpływ na zdrowie. Wielu naszym Pacjentom Indywidualna Terapia Żywieniowa pozwala ograniczyć liczbę stosowanych leków.

Wsparcie skuteczności standardowej terapii. Upośledzone wchłanianie może sprawiać, że mimo stosowanej farmakoterapii, leki nie pomagają. Indywidualna Terapia Żywieniowa pomaga przywrócić prawidłowe funkcje trawienne, przez co Twój organizm lepiej reaguje na leczenie – łatwiej przyswaja substancje odżywcze, również te o działaniu leczniczym oraz leki, które obecnie stosujesz i w efekcie wzmacnia ich działanie lecznicze. Stale współpracujemy z lekarzami, którzy pomogą Tobie zoptymalizować farmakoterapię. Działamy równolegle do standardowych metod terapii i jesteśmy ich skutecznym fundamentem.

Inne korzyści:

 • Poprawisz funkcje trawienne
 • Zidentyfikujesz i rozwiążesz problemy pokarmowe
 • Osiągniesz prawidłową wagę ciała
 • Poprawisz stan skóry
 • Uspokoisz sen
 • Wesprzesz swoją płodność
 • Wyregulujesz gospodarkę hormonalną organizmu i działanie tarczycy
 • Wzmocnisz i wyregulujesz swój układ odpornościowy
 • Pomożesz swojemu organizmowi czerpać więcej energii z pożywienia

ul. Śląska 4, 60-614 Poznań

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 09.00 – 18.00

Punkt pobrań
w poniedziałki i środy od godz. 8.00 do 10.30

tel.: +48 514 033 727

?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

+48 514 033 727

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku
do czwartku w godzinach
9.00 - 18.00