Medycyna funkcjonalna

Medycyna funkcjonalna: odpowiedź na wyzwania współczesności

Problemy zdrowotne, zła dieta, ciągła ekspozycja na stres i zagrożenia środowiskowe to wyzwania, z którymi musi się zmierzyć każdy z nas. Znakiem naszych czasów jest już nie tylko „epidemia” otyłości, ale także innych chorób cywilizacyjnych. I wtedy z pomocą przychodzi medycyna funkcjonalna

Medycyna funkcjonalna – co to jest?

 

Medycyna funkcjonalna to potężna broń w walce m.in. z chorobami autoimmunizacyjnymi i przewlekłymi, na które choruje coraz więcej Pacjentów, a leczenie jest coraz trudniejsze. Ale medycyna funkcjonalna nie tylko dostarcza skutecznych metod rozpoznawania i leczenia tych chorób, uczy także, jak im zapobiegać. Chodzi bowiem o znalezienie źródła problemów zdrowotnych i usunięcie przyczyn, a nie tylko leczenie objawów choroby.

Medycyna funkcjonalna należy do nurtu evidence-based medicine. Korzysta z najnowszych badań naukowych, doświadczeń klinicznych i nowoczesnej diagnostyki, a proponowane procedury lecznicze opracowywane są zawsze w oparciu o aktualny stan wiedzy medycznej.

Medycyna funkcjonalna – jak to działa?

 

Medycyna funkcjonalna opiera się na holistycznym i zindywidualizowanym podejściu do Pacjenta. Dlatego kluczową rolę w postępowaniu diagnostycznym odgrywa wnikliwy wywiad, który pozwala odtworzyć medyczną „historię” Pacjenta, poznać uwarunkowania genetyczne, a także styl życia, nawyki żywieniowe i czynniki środowiskowe, mające wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Dopiero szczegółowa wiedza na temat Pacjenta, poparta wynikami badań diagnostycznych, umożliwia wybór skutecznej ścieżki terapeutycznej. Atutem metod stosowanych w medycynie funkcjonalnej jest ich bezpieczeństwo – Pacjent nie musi obawiać się skutków ubocznych ani działań niepożądanych.

Przywrócenie równowagi w organizmie to podstawowy cel medycyny funkcjonalnej i jeden z jej filarów. Drugim jest skuteczna profilaktyka. Medycyna funkcjonalna kładzie nacisk na prewencję, nie od dziś wiadomo przecież, że łatwiej zapobiegać chorobom niż je leczyć.

Medycyna żywienia jako integralna część medycyny funkcjonalnej

Odżywianie, dieta i styl życia mają przemożny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. Medycyna żywienia wykorzystuje dietę i suplementację jako element wspomagający leczenie. Rezultaty przychodzą szybko i są trwałe, a organizm Pacjenta odzyskuje optymalną funkcjonalność.
Spersonalizowane postępowanie dietetyczne i indywidualnie dopasowane suplementy w połączeniu z ćwiczeniami i zmianą stylu życia przynoszą spektakularne efekty zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce chorób przewlekłych.

ul. Śląska 4, 60-614 Poznań

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 09.00 – 18.00

Punkt pobrań
w poniedziałki i środy od godz. 8.00 do 10.30

tel.: +48 514 033 727

?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

+48 514 033 727

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku
do czwartku w godzinach
9.00 - 18.00